Zmiany w chińskich przepisach imigracyjnych – pozwolenia na pobyt stały i czasowy

Share

Jak podaje Chińskie  Biuro Bezpieczeństwa Publicznego, Wydział Migracji (Public Security Bureau Entry & Exit Department)  W Szanghaju, od 1 lipca 2015 roku zaczną obowiązywać nowe regulacje, umożliwiające cudzoziemcom przebywającym w Szanghaju ( a nie w całych Chinach !)  uzyskanie tzw. „zielonej karty”, czyli prawa stałego pobytu.

O prawo stałego, nieograniczonego czasowo pobytu, będa mogli ubiegać się cudzoziemcy, którzy spełnią łącznie wszystkie następujące warunki:

– przebywają w Sznaghaju dłużej niż 4 lata, z czego nie mniej niż co najmniej 6 miesięcy w poprzednim roku;

– osiągają roczny dochód powyżej 600.000 RMB;

–  zapłacili ponad 120.000 RMB podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy

W tym samym czasie wchodzi w życie regulacja dotycząca zagranicznych ekspertów, którzy ukończyli 60 lat:  Tacy cudzoziemcy zatrudnieni w Sznaghaju przez firmy z sektora nowoczesnych technologii, będą mogli ubiegać się  o pozwolenie na pobyt na okres 5 lat, a po upływie 3 lat, z rekomendacji pracodawcy będą mogli występować o pozwolenie na stały pobyt. (Pozwolenie typu „R”).

Zagraniczni studenci, którzy ukończyli studia w Chinach, będą mogli ubiegać się o pozwolenie na pobyt czasowy dwóch lat, a to w celu założenia i uruchomienia własnej działalności.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla Polaków robiących interesy w Chinach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zmiany w chińskich przepisach imigracyjnych – pozwolenia na pobyt stały i czasowy

  1. Radca Prawny pisze:

    Uważam że jest to chyba jedyny kraj na świecie ( obecnie ) który planuje systematycznie i konsekwentnie swoją przyszłość. Coraz więcej Firm przenosi się do Szanghaju ze względu proste prawo, niskie podatki i zerową biurokrację. Paradoksalnie najlepsza ochrona patentowa jest właśnie w Szanghaju co dodatkowo mobilizuje wiele firm do przenoszenia swoich siedzib.

  2. Marek pisze:

    Wiele biur finansowych oferuje założenie spółek oraz firm w tamtym rejonie w celu zminimalizowania opłat i biurokracji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− trzy = 5

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>