Chiny: nowe zasady wydawania krótkoterminowych wiz z prawem do pracy

Share

Od stycznia 2015 roku obowiązują nowe zasady odnośnie wydawania wiz  z pozwoleniem na wykonywanie pracy do 90 dni.   Zmiana dotyczy  sportowców, artystów i modelek, którzy będą wykonywali pracę/usługi w Chinach przez czas nie dłuższy niż 90 dni. Będą oni musieli uzyskać nowy rodzaj wizy, tzw. wizę typu Z,  lub dokonać zmiany dotychczasowej wizy (typu M lub F)   Pozostałe osoby wykonujące w Chinach pracę/usługi przez okres do 90 dni nadal posługują się wizami typu F i M.

Osoby ubiegające się o wizę typu Z powinny wystąpić  o zgodę na krótkoterminowe zatrudnienie cudzoziemca w branży PR na obszarze CHRL przez biuro pracy bądź  uzyskać zaproszenie w celu wykonywania pracy.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla Polaków robiących interesy w Chinach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


cztery − = 2

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>